Kurz zdravotního cvičení

Kurz zdravotního cvičení
s využitím prvků jógy a čínského čchi kungu

První lekce 

Jedná se o cvičení v pomalém tempu pro muže a ženy (vhodné i pro seniory), které není omezeno ani věkem, ani fyzickou kondicí.

Cvičení je zaměřeno především na postupné zbavení se bolestí zad, na protažení zkrácených svalů a posílení svalů ochablých, na zlepšení pohyblivosti kloubů a zlepšení pohyblivosti celkově. Posiluje nervovou soustavu, odbourává stres a nespavost, učí správnému dýchání, posiluje oběhovou a srdeční činnost. V závěru každé lekce je praktikována řízená relaxace. V jednotlivých lekcích budeme pro uvolnění zařazovat také jógu smíchu, naučíme se různé druhy automasáží a budeme provádět zpívání mantry, které učí cvičence hospodaření s dechem, zklidňuje jeho mysl i tělo a činí hlas melodickým. Přístup ke cvičencům bude orientován dle jejich obtíží.

 Věnovat se budeme mimo jiné i dýchacím cvičením a relaxaci praktickým prováděním Jóga nidra cvičení –  pro celkové posílení organismu a imunity proti nakažení  Covidem a jinými nemocemi. Jóga nidra, neboli jógový spánek je metoda navozující kompletní fyzické, mentální a duševní uvolnění. Skrze rotaci pozornosti, vizualizaci a další techniky se dostáváme do stavu hlubokého spánku.

Cvičením vás bude provázet lektorka Marta Dubská. Cvičení bude probíhat na adrese Šumperk, Vrchlického 25 a to vždy v úterý od 10.30 do 12.00 hod.

Na cvičení je potřeba pohodlný, nikde neškrtící oděv, lehké cvičky, nebo ponožky a chuť se naučit pomoci si při bolesti těla.

Pro případné dotazy můžete volat na tato telefonní čísla:

mobil 776 696 671

pevná linka 581 041 542, 583 213 056

Nebo informace v kanceláři (první dveře vpravo od schůdků).

Doporučujeme zájemcům o cvičení, aby se přihlásili co nejdříve, protože je o cvičení zájem a počet cvičenců určuje velikost místnosti, určené nám ke cvičení.