Jak odstranit vodní kámen z bazénu, dlažby i baterie

Jak odstranit vodní kámen

Nevíte jak odstranit vodní kámen? Řešení je velice jednoduché. Tvrdá voda trápí mnoho domácností.

jak odstranit vodní kámen

jak odstranit vodní kámen

Odstranění vodního kamene je snadné, základem je použití kvalitních čistících přípravků na odstranění vodního kamene. Problém nastává při snaze odstranit vodní kámen bez jeho předchozího uvolnění. Většinou se poškodí povrch předmětu na kterém se nachází. Tím vzniká problém do budoucna, usazuje se hlouběji a poškozuje  povrch.

S vodním kamenem se nejčastěji potkáváme v koupelnách a kuchyních. Často se usazuje na vodovodní baterii, na dlažbě a obkladech. Své vědí o vápenatých usazeninách i provozovatelé bazénů.

Odstranění vodního kamene

Jak odstranit vodni kamen

Jak odstranit vodni kamen

Velice účinný je odstraňovač vodního kamene na bázi kyseliny chlorovodíkové. Prostředek se nanese na znečištěný povrch, nechá se působit. Po chvíli se vodní kámen uvolní a lze setřít. Ošetřené místo je třeba důkladně očistit vodou. Podobný přípravek, šetrný odstraňovač usazenin na bázi kyseliny fosforečné odstraní usazený vodní kámen z dlažby, spár a okolí bazénu.

Vodní kámen v bazénu

Tyto přípravky lze použít při čištění bazénu. Vhodná je údržba stěn a povrchu před napuštěním vody a důkladná očista nejen řas a mastných usazenin, ale právě vodního kamene. Po důkladném vyčištění bazénu je možné napustit čistou vodou. Problém nastává při napuštění tvrdé nebo měkké vody do bazénu. Majitelé bazénu s tvrdou vodou jistě dobře znají problémy. Vodní kámen se usazuje nejen na povrch bazénu, ale ničí technologie bazénu, filtrace, potrubí, ohřev a veškeré příslušenství. Vodu v bazénu je dobré preventivně ošetřit přípravkem Prevent, používání přípravku zajistí vyvázání kovových iontů (železo, měď, mangam) a dále i nekovových iontů (vápník, hořčík). Produkty na boj s tvrdou vodou, železitou vodou a vodním kamenem naleznete v kategorii tvrdost vody. Bližší informace naleznete u jednotlivých produktů. Přípravky používejte dle přiloženého návodu a dbejte instrukcím o dávkování.

Jednotlivé produkty na boj s vodním kamenem včetně bazénové chemie naleznete na webu

www.virivky-sauny.eu/kategorie/tvrda-voda-v-bazenu-uprava-cisteni/

 Využít můžete dopravu zdarma při nákupu nad 1000Kč!